top of page

O NÁS

Kdo tvoří srdce Retra? Jaká je historie podniku?

IMG_6367.JPG

Jsem Maruška - vdechla jsem Retru život. Svou neúnavnou energií, tělem a duší dýchám pro tento podnik. Vařím snídaně, peču dorty, obsluhuji, a také pro Vás míchám drinky. Velké díky přátelé a kamarádi, že jste tu s námi.

Říkají mi kamarádi, známí: "Mari, Májo, Maričko v zimě zahřej horkým drinkem naše zmrzlé tělíčko. V létě frozen ochlazení, je jak od tebe pohlazení. A v jiné roční období nás tvá společnost pobaví."

Je lehké v RETRO baru pracovat a s vámi všemi se setkávat. #Společně to dáme, každou dobu překonáme!

Jsem Vendy, uvidíte mě hlavně za barem, kde vám namíchám nějaký výborný drink. Také vás ráda obsloužím a poradím, který drink si dát, protože na ten není nikdy brzo.

Ve svém volném čase miluju motokáry, a ráda si smlsnu na něčem sladkém.

Ahoj, jmenuji se Rheece. Jsem nejmladší z Retro týmu, ale rozhodně ne nejslabší, protože mým koníčkem je box. S radostí vám míchám drinky za barem. Kreativita mi rozhodně nechybí, a proto si občas zaexperimentuju a umíchám i nějaký vlastní drink.

Jmenuji se Lenka. Nosím Vám drinky a sama si ráda vychutnám dobré vínko. Také vám nosím kávičky a dortíčky, protože mám z hor hbité nožičky. Můžeme se dát spolu do řeči nebo Retro roztančit.

Leňa.jpg
Vendy.jpg
Mari.jpg
Rheece.jpg

Povídali naši, že vařím dobrou kaši. Pro mlsouny lívance, u plotny je mi do tance. Pro hladové slaninu, párky, vajíčka, jsem "kišová" babička.

Ahoj, jmenuji se Eli a jsem pro každou „retrovinu“. Krom

placu se spolu potkáváme ve virtuálním světě - na sociálních sítích, webu, eshopu. Těší mě každá vaše odezva!

Eli.jpg
Maru.jpg
janca.jpg

TAK JDE ČAS...

Na počátku všeho byl nápad. Nápad otevřít si vlastní kavárnu & koktejlový bar! I když původní myšlenka na podnikání byla jiná, Retro bar zvítezil.

Ten "pravý"... prostor k otevření Retro baru byl jasný v momentě, kdy jsme uviděli prostory na T. Tomáše Bati k pronájmu.

Název RETRO byl od prvopočátku jasný. Chtěli jsme spojit originalitu, která ve Zlíně dosud nebyla s 50. - 60. léty minulého století, která byla charakteristická popularitou retro stylu.

Jedinečných maleb, které zdobí interiér Retro baru, se zhostil výtvarník Libor Schubert. Ten prožil doslova 3 měsíce svého života a bezesných nocí malováním, než prostory dokončil k dokonalosti.

Slavnostní otevření Retro baru ve Zlíně se poté uskutečnilo v listopadu roku 2016. Provoz baru byl úspěšně zahájen a my jsme rádi, že vás i nadále můžeme vídat a těšit se z vašich návštěv!

S otevřením podniku započalo působení na sociálních sítích, které pro vás neustále vylepšujeme. Momentálně nás najdete na:

IG, Facebooku i webových stránkách!

S rokem 2017 Retro bar jenom vzkvétal. Začaly se vařit SNÍDANĚ v AMERICKÉM STYLU, pořádát akce (např. Halloween, Valentýn, výpomoc na Zlínském filmovém festivalu, ...)

I v omezeném režimu, který nastal cca od roku 2020, Retro bar neztratil své věrné hosty.

Přátelé, kamarádi, děkujeme. Jak píše naše Mari "společně to dáme". Tohoto hesla se držíme i v současnosti.

V roce 2020 vznikl nápad v podobě rozvozu nejenom jídla, ale i nápojů - především koktejlů. Naše nabídka na Dáme jídlo se ujala mezi lidmi natolik, že už tu s námi zůstala.

Jakmile to bylo možné, otevřeli jsme pro vás výdejní okénko. Kávička s sebou, čajík a další nápoje z naší nabídky mile potěšili. Opět se vídat bylo pro všechny příjemná vidina lepších zítřků.

Po rozvolnění opatření jsme se rozhodli rozšířit naši nabídku služeb o možnost pořádání SOUKROMÝCH AKCÍ včetně OBČERTSVENÍ formou rautů (více v sekci "Občerstvení").

Co nás čeká?

Jakých hodnot se držíme?

Co je pro nás v Retru to nejdůležitější?

Čeká nás, přátelé Retra, dosti novinek. Nechceme jen slibovat, proto vám nabídneme krátkou ukázku a necháme za nás raději hovořit činy.

  • Pro více informací sledujte naše sociální sítě.

    V roce 2023 se můžete se těšit na:

  • e-shop s origináními produkty Retro baru

  • nové akce - online i offline (osobně). Jednou z nich je např. Hospodský kvíz!

  • okamžitý tisk fotografií z mobilu - mějte památku na hezké časy

  • kompletně nové menu! - drinky, občerstvení, snídaně a spousta dalšího...

Od prvopočátků si zakládáme na kvalitě. I proto děláme pro vás s láskou maximum. Chystáme a pečeme si vše sami. Spoléháme se jeden na druhého, naše přednosti, které využíváme ke zkvalitňování prostředí i atmosféry Retro baru. Snažíme se CENOVĚ přibližovat hostům, jak to jen doba a možnosti dovolují.

bottom of page